WINO TYGODNIA 26.08.- 01.09

W zbliżającym się tygodniu, pragniemy zaproponować Państwu wina ze słonecznej RPA.

Producentem zestawionych win jest winnica Zorgvliet Wine Estate. Przepięknie położona w Dolinie Banhoek rozległa winnica, z zapierającymi dech widokami na góry, zaledwie kilka kilometrów od miejscowości Stellenbosch. Powstała na bazie farmy z 1692 r. Obecny właściciel Mac van der Merwe zakupił posiadłość w 2002r, całkowicie ją wyremontował, stworzył winiarnię, 5 gwiazdkowy hotel i restaurację. Winnica produkuje eleganckie wina stosując ekologiczne podejście do uprawy winorośli, nowe i zaawansowane technologie.

1. Enigma white, dry
Wino powstało przy użyciu najchętniej uprawianego w RPA białego szczepu, Chenin Blanc. Charakteryzuje się jasnożółtym kolorem z zielonkawym odcieniem. W nosie można wyczuć wyraźne aromaty owoców tropikalnych i jabłek. Na podniebieniu bogaty smak ananasa. Wino jest dobrze zbalansowane i świeże. Idealnie komponuje się z lekkimi przekąskami, sałatkami, rybami oraz z potrawami z drobiu.

2. Enigma red, dry
Czerwona Enigma jest połączeniem dwóch szczepów, Cabernet Sauvignon oraz Merlot. W kieliszku wino jest rubinowo-granatowe. Wyczuwalne są aromaty miękkich czerwonych owoców z nutą kawy. Wino charakteryzuje bogaty smak, wyraźnie odnajdujemy w nim truskawkę oraz czarną porzeczkę. Proponowane wino można zestawić z grillowanych lub pieczonym czerwonym mięsem.

Cena regularna: 72 zł, Cena specjalna: 64,80 zł

W piątek i sobotę zapraszamy na bezpłatną degustację promowanych win
w godzinach otwarcia sklepu.

ENIGMA ZESTAW

Zapisz