Paweł Baranowski
współwłaściciel w ENO Paweł Baranowski Sp.j.

Paweł Baranowski     

Od 2008 roku jestem profesjonalnie związany ze śląskim rynkiem winiarskim. Moją przygodę z winem rozpocząłem w katowickim sklepie „WINARIUM Marek Kondrat i Syn”. Dla tej sieci otworzyłem nowe oddziały w Gliwicach, Rybniku i Bytomiu. Od 2013 roku w Gliwicach przy Górnych Wałów 42 rozpocząłem nową działalność związaną z projektem „KONDRAT – WINA WYBRANE”.

Obecnie pod tym samym adresem prowadzę autorski sklep „WINO w GLIWICACH”.

Aby ugruntować wiedzę związaną z moją działalnością ukończyłem:

  • w latach 2012/2013 Podyplomowe Studia Enologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim
  • w 2014 Wine & Spirit Education Trust level 1 w Szkole Sommelierów w Krakowie
  • Jestem również członkiem Stowarzyszenia Sommelierów Polskich.

Adam Bauer
sprzedawca, odpowiedzialny za kontakty B2B

Pierwszą pracę z winem rozpoczynałem w sklepie „Winarium Marek Kondrat i Syn”, prowadzonym przez Pawła Baranowskiego, nie mając bladego pojęcia o produkcie, który mam oferować klientom. Do dziś pamiętam pierwszą rozmowę i pasję z jaką Paweł opowiadał o winie i otwierał przede mną ten szeroki, nieznany jeszcze świat. W trakcie pierwszych miesięcy pracy oraz szkoleń poznałem osoby, które zaszczepiły we mnie winnego bakcyla i tak to się wszystko zaczęło.

Początkowo była to dla mnie praca dorywcza, ale w roku 2016 postanowiłem w pełni się jej poświęcić i wspomóc Pawła w jego projekcie Wino w Gliwicach.

Swoją wiedzą i pasją lubię dzielić się z innymi, dlatego postanowiłem stworzyć projekt warsztatów winiarskich, które razem tworzyć będą Podstawowy Kurs Wiedzy Winiarskiej.

Zapisz

Zapisz