WINO TYGODNIA 29.07-04.08

W zbliżającym się tygodniu, proponujemy zestaw nowych win z włoskiego Trydentu.

Mezzacorona została założona w 1904 r. jako stowarzyszenie mające na celu ujednolicenie upraw winorośli w północnych regionach obecnych Włoch. Siedziba firmy znajduje się w regionie Trentino (Trydent) u stóp Dolomitów. Winnice ciągną się od Jeziora Garda do podnóża wysokich Dolomitów. Winnica wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt do produkcji wina. Dużą wagę przywiązuje się do ekologii w procesie produkcji wina od początku do efektu końcowego.
Wina z Mezzacorona są bardzo wysoko oceniane na międzynarodowych konkursach i w branżowych pismach winiarskich. Słyną z wysokiej jakości produktu w stosunku do ceny.
W 2009 r. magazyn winiarski Wine Enthusiast ogłosił Mezzacorone Europejską Winnicą Roku.

Mezzacorona I Classici Chardonnay Trentino DOC 2014

Wino w kolorze słomkowo – żółtym z przyjemnym delikatnym zapachem dojrzałych jabłek. Wytrawne w smaku z lekko zarysowaną kwasowością. Delikatnie wyczuwalne morele, melon, jabłko oraz ananas. Doskonałe jako aperitif.

Mezzacorona I Classici Lagrein Trentino DOC 2015

Wytrawne wino o intensywnym rubinowym kolorze. W nosie wyczuwalne aromaty dzikich jagód, czarnej porzeczki ze szczyptą eukaliptusa i lukrecji. W smaku aksamitne z wyraźnymi miękkimi taninami. Jednak w końcówce lekko pikantne. Sprawdzi się do deski mięs na zimno, wędlin oraz do dziczyzny w delikatnych przyprawach.

Cena regularna: 82 zł,                   Cena specjalna: 73,80 zł

W piątek i sobotę zapraszamy na bezpłatną degustację promowanych win

w godzinach otwarcia sklepu.

image_1557539